2024-2025 н.р.
Свято Першого дзвоника
Вітаємо усіх з Днем знань та початком нового навчального року!
Нехай цей рік стане захоплюючою подорожжю у світ науки та відкриттів.
Бажаємо невгамовної жаги до знань, творчого натхнення та наполегливості у досягненні ваших цілей. Нехай кожен урок приносить радість пізнання!
НИЗЬКИЙ УКЛІН ЗАХИСНИКАМ, які щодня непомірно важкою ціною виборюють для наших дітей право навчатися в незалежній країні!
Міжнародний день миру
Традиційно 21 вересня в Україні, як і у всьому світі, відзначають Міжнародний день миру. Мир - це найбільше щастя у світі. Мир - це свято усіх дітей, свято усіх людей.
До Дня миру в нашій школі учні 4 та 5 класів виготовили паперові голуби, як символ миру, добра і світла. Також було проведено інтерактивний квест під час якого учні своїми знаннями та працею заробляли монети на Дзвін миру.
З учнями 6 класу проведено виховну годину "Мир на землі - радість в родині". Цікавою для учнів була презентація " Хай буде мир на всій землі!"
А на завершення учні 5, 8 та 9 класів долучилися до флешмобу "Нам потрібне мирне небо".
Нехай ніколи не буде війни. а тільки радість, щастя та успіх. З Днем миру!
Всеукраїнський день бібліотек
Щорічно 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Бібліотека - це справжня скарбниця, яка зберігає пам'ять і мудрість народу.
У Сможенському ЗЗСО І-ІІ ст. проведено літературну хвилинку-перлинку "Бібліотека - для душі аптека", а також нагороджено дипломом читача учнів, які були активними читачами протягом 2023-2024 н.р.
Квест до Дня захисників та захисниць України
1 жовтня - День захисників та захисниць України. З нагоди цього свята у Сможенському ЗЗСО І-ІІ ст. проведено квест майбутніх захисників.
Учасники команд "Козацька доблесть" та "Патріоти України" (хлопці 5-9 класів) показали свою квітливість, розум, спритність. Ці якості такі ж важливі захисникам, як і мужність, сила, відвага.
Автор "Молитви за Україну" О.Кониський звертався до Бога з проханням:
"Світлом науки і знання
Нас, дітей, просвіти..."
Саме на науку і знання наших дітей покладено велику надію.
Україні потрібні мудрі люди, справжні патріоти!
Бабин Яр - незагоєна рана
Бабин Яр - місце пам'яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941-1943 роках. Серед них - євреї і роми, підпільники ОУН, в'язні Сирецького концтабору, порушники комендантської години, навіть пацієнти психіатричної лікарні.
Бабин Яр - це, безумовно, трагедія України. Від цього постраждали насамперед українці. Вони стали жертвами двох систем - Більшовицької та Нацистської.
День учителя
Один раз на рік, а саме в першу неділю жовтня, у прекрасну пору року, приходить до нас освітянське свято. Це день, коли вимовляючи слово "вчитель", ми згадуємо не контрольні роботи, уроки чи виховні години, а квіти і добрий святковий настрій наших вчителів. Це свято гідних, сильних, мудрих та відважних людей.
Вчитель - це не просто складна та важлива професія, це справжня місія. Саме вчителі роблять нашу країну сучасною, сильною, а українців - гідними та розумними.
Тож з цієї нагоди учні 9 класу Сможенського ЗЗСО І-ІІ ст. підготували та провели цікаве освітянське свято. Та насамперед вони подякували Збройним Силам України, завдяки яким мають можливість жити, вчитись, відпочивати.
Учні подякували тим, хто пожертвував своїм мирним життям, хто проміняв зручне ліжко на солдатське.
Окремо вшанували хвилиною мовчання тих, хто віддав своє життя за Україну, хто міг ще жити, любити, творити, та не судилось.
У своєму виступі учні сказали, що письменник живе у своїх книгах, художник - у своїх картинах, а вчитель - у думках і справах своїх вихованців. Кожна людина все життя із вдячністю згадує рідну школу та вчителів. Адже в кожному прожитому шкільному дні було щось неповторне, незабутнє, що залишає свій відбиток у нашій душі.
І саме за мудрість, далекоглядність, за невтомну працю вчителів ми даруємо їм наше свято - шоу.
На сцені разом із учнями 9 класу вітали вчителів теплими словами і учні 1 класу. Вони розказували віршики та під оплески залу співали, підтанцьовуючи, пісеньку про вчителів.
Із словами вдячності виступили й учні 5 та 8 класів, які бажали вчителям ангела-спасителя, мрії блакитної, надії на краще, любові неземної, краси золотої та багато побажань і сердечних вітань.
Учні провели тестування із своїми наставниками, розв'язували цікаві математичні задачі, а також перевірили, чи готові вони до прийняття естафети Олімпійського тижня у нашій школі. Також довели до відома вчителів деякі дані соціологічного дослідження нашої школи.
На завершення свята учні разом із вчителями співали пісню "Сонечко встає" та танцювали з ними вальс.
Свято подарувало всім гарний настрій та багато посмішок, незважаючи на всі негаразди, і надію на щасливе майбутнє країни.
Всесвітній день хліба
Цінуймо хліб! Не кидаймо додолу!
Бо він святий, як ангела душа.
І він спішить до батьківського столу,
До матері щоденно й до тебе поспіша...
16 жовтня - Всесвітній день хліба. Люди різних національностей завжди дбайливо і трепетно ставилися до хліба, як до свого годувальника. Йому відводилося найпочесніше місце на столі, він був і залишається символом життя.
У 4 класі класним керівником Будайчик Л.П. було проведено виховну годину про хліб. Діти зображували процес випікання хліба, грали в гру "Домашня випічка", розгадували загадки, називали домашні хліборобні вироби і клеїли їх в "Магазин". Учні дізналися багато прикмет про хліб.
Завершила вчителька це дійство такими словами: "Як із зернятка виростає хлібний колос, так хай у ваших серцях проросте великий колос добра, честі, поваги, справедливості. Нехай ваша душа буде такою ж великою і щедрою, як безкрає пшеничне поле!"
День української писемності та мови
Учні та вчителі Сможенського ЗЗСО І-ІІ ст. дружно приєдналися до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності. Всі старалися довести, що свічечка букви "і" в дитячих долонях допомагатиме долати тернистий шлях до перемоги над лютим ворогом. і поки ми всі тримаємося разом, то Україні - бути!
Святкування Дня української писемності та мови у 4 класі
Сьогодні ми святкуємо День Української писемності та мови. Наша мова - це не лише засіб спілкування , а й частина нашої культури та історії. Вона передана нам предками, скроплена кров'ю та їх силою.
Учні 4 класу разом з класним керівником Лілею Петрівною виготовили стінгазету до Дня української писемності та мови.
Стінгазета до Дня української писемності та мови
"Караоке" в нашій школі
Цікаво пройшов тиждень, присвячений Дню української писемності. Розпочався він з написання Диктанту національної єдності. В ньому взяли участь учні старших класів та вчителі. кожного наступного дня учні виконували різні завдання. Учні 5-7 класів брали участь у конкурсі "Скарбниця народної мудрості", змагалися у інтерактивній грі "Мандруємо Карпатами". Серед усіх найбільше балів здобув Андрій Коханець.
Восьмикласники виорювали перемогу у інтерактивній грі "Розумака". Зачарували глядачів знаннями мови у грі "Солов'їне шоу' Бугрій Ілона (9 клас) та Марканич Соломія (8 клас). А "Караоке в рідній школі", яке стало завершальним етапом змагань, зібрало юних артистів з усіх класів. Учні виконували українські народні пісні. Та серце і душу глядачів підкорив дует учнів 5 класу у складі Винник Андріани та лозанчин Анастасії. Всі переможці були нагороджені грамотами та дипломами під оплески глядачів.
Щораз вертається річниця,
велика й славна, - Листопад
Після довгих років неволі і безправ'я населення Галичини засвідчило своє історичне право на власну державність, право бути господарем на своїй землі. Борці ціною власного життя стояли за визволення Галичини, цього П'ємонту національного відродження. Герої не вмирають. Вони живуть у пам'яті й справах наступних поколінь.
У Сможенському ЗЗСО І-ІІ ст. проведено захід "Щораз вертається річниця, велика й славна, - Листопад" (до річниці створення ЗУНР)
Екскурсія до музею "Сколівщина" та
на циркову виставу "Незламні"
Учні нашої школи переповнені емоціями, збуджені, задоволені. Вони діляться враженнями від поїздки у музей "Сколівщина" та обговорюють прем'єру захопливої циркової шоу-програми "Незламні".
Ми навіть не очікували, що мандрівка залами музею може бути такою цікавою. Діти із захопленням слухали екскурсоводів, котрі в доступній формі знайомили з історією нашого краю та розповідали про кожен експонат музею.
Після відвідин музею побували у цирку, де артисти дивували їх своєю спритністю. Діти оплесками супроводжували еквілібристів, жонглерів, брали участь у фокусах, раділи від шоу мильних бульбашок та жартів клоуна Ніколя.
День Гідності та Свободи
21 листопада - День Гідності та Свободи. Минуло 11 років з того моменту, як загинули воїни-герої, яких народила революція Майдану. Чим була революція для кожного з нас? В першу чергу, Майдан став випробуванням на цінність особистості людини, виміром людськості та гідності.
Учні Сможенського ЗЗСО І-ІІ ст. підготували флешмоб "Заряджені гідністю і жагою свободи", присвячений цьому Дню.
На заході прозвучав Державний Гімн України - священназаповідь українців. Тих, хто віддав своє життя в боротьбі за волю та кращу долю України, учасники заходу пом'янули хвилиною мовчання.
На жаль, боротьба за рідну землюще продовжується. Сьогодні славні сини та дочки України стоять на захисті кожного з нас. "Повертайтесь живими", - говорять діти своїм Захисникам і вірять у швидку перемогу ЗСУ.
Запали свічку пам'яті
Щороку в четверту суботу листопада вся Україна відзначає День пам'яті жертв Голодомору. Ця подія нагадує світові про страшну трагедію, пережиту українським народом у 1932-1933 роках, яка забрала життя мільйонів людей. Невідома навіть точна цифра загиблих. Щоб не повторювалися такі події, ми повинні знати і пам'ятати про них.
22 листопада 2024 року в 2 та 3 класах класним керівником Лазар М.М. була проведена виховна година "Засвіти свічку пам'яті".
Ми хлібу знаємо ціну,
Про неї нам розповідали.
Не віриться, що й нам тепер
Він буде снитися в підвалах.
Розважально-пізнавальна гра "Що? Де? Коли?"
У всьому винен Ейнштейн. У 1805 році він заявив, що абсолютного спокою немає, і з тих пір його справді немає. (Стівен Лікок)
І в стінах Сможенського ЗЗСО І-ІІ ст. 28 листопада панував неспокій, повітря пронизувала ейфорія, палахкотіло дитячим запалом та енергією. адже до нас завітали учні Матківського ЗЗСО І-ІІ ст.-ЗДО та Красненського ЗЗСО І-ІІ ст. разом зі своїми наставниками, вчителями фізики та хімії, Марканичем М.Д. та Білинською І.Й. для участі у розважально-пізнавальній грі "Що? Де? Коли?"
Підготували захід учитель фізики Полянчич М.І. та вчитель хімії Береза М.В. Вела дійство вчитель біології Денькович О.І. А послідовність конкурсів відбувалася за командою "Мудрої Сови", яка керувала дзиґою та визначала номер сектору. Поділилися учасники гри на команди "Електрон" та "Протон", а "Нейтронами" були члени журі.
Учні показали свої знання у конкурсах "Гонка за лідером", "Складання речовин у танцях", "Відгадай явище", "Хімічний елемент", "Наукова ромашка", "Слово за малюнком". Напружити звивини мозку змусили досліди "Просто й цікаво", "Чи знаєте ви...?", "Спостережливість", "Експериментальний".
У перервах між конкурсами учні 5-6 класів показали інсценізації фізичних та хімічних явищ, які учасники гри мали назвати та пояснити. Крім цього розгадували таємниці "Чорних ящиків".
Результатом гри стало нагородження грамотами та солодкими призами.
Відсутність світла нас не залякала,
Й шахеди, шо до нас вже прямували.
Ми провели змагання вищим класом,
Бо вмієм труднощі долати разом.
Презентація гри "Що7 Де? Коли?"
Свято Миколая
Є гарне свято в Україні,
Це свято казки чарівне,
Як Миколай в своїй торбинці
Слухняним ласощі несе.
Раз у році діти заздалегідь пишуть листи, просять подарунків у Святого Миколая та обіцяють бути чемними. Але вже третій рік поспіль у дітей України одне-єдине бажання - наша спільна ПЕРЕМОГА над ворогом. Тож нехай у наступному році ця мрія здійсниться. У цей день ми особливо віримо, що темрява не буде вічною. Можливість мати новий день та радіти йому дає нам кожен воїн ЗСУ. Саме вони тримають небо над нами сьогодні. За це їм велика дяка і шана.
День ЗСУ
Щороку 6 грудня у нашій країні відзначають День Збройних Сил України . У 4 класі було проведено виховну годину класним керівником Будайчик Л.П. на цю тему. Учні з захопленням обговорювали важливість наших військових, захоплюючись їхньою мужністю і силою духу. Школярі складали пазл у вигляді серця про наших захисників. Записували на голубах побажання для наших захисників з надією на перемогу, щоб кожний з них повернувся живим. В кінці уроку діти вшанували хвилиною мовчання тих захисників, які віддали своє життя за нашу Незалежність. Також подякували тим, які продовжують захищати кожного з нас ціною власного здоров'я і життя. Бажаємо кожному повернутися живим до своїх рідних. Кожен з вас - ГЕРОЙ! Слава Україні!
Моя хустка дивовижна
Минають роки, десятиліття. Виростають нові покоління , з'являється нова мода, та не можуть зникнути народні традиції та обереги. А для українців особливо це потрібне у даний час, коли ворог намагається знищити нашу самобутність. Тому у школі під керівництвом вчителів Пацкаль Л.І. та Будайчик Л.П. було проведено свято під назвою "Моя хустка дивовижна". Гостя свята, Хустуня, розповіла учням , що перші хустки появилися 6 тисяч років тому, у мідно-камяну добу, коли навчилися виготовляти нитки. Дівчата розповідали про призначення хустки, про використання її в різних обрядах, звеселили присутніх виконанням танцю з хустками. А на завершення свята "модельне агенство" Хустуні продемонструвало дефіле з українським оберегом.
Турнір
"Юні історики та правознавці: подорож у минуле"
У Сможенському ЗЗСО І-ІІ ст. проведено турнір "Юні історики та правознавці: подорож у минуле". який складався з п'яти турів. Під час цього турніру учні потрапили у минуле та опинилися у різних епохах людської історії. Їхнім завданням було знайти шлях додому, розгадуючи загадки та виконуючи різні завдання, які залишила їм Муза Історії. Кожне успішне виконання завдання наближало їх до повернення у наш час.
Перший тур "Хронологічний", в якому учні спробували себе в ролі археологів. На пеньку під ялинкою знайшли речі, які співвідносили з допоміжними історичними дисциплінами та розгадували ребуси. В другому турі "Русь-Україна" учні брали участь в ігровій вікторині, сканувавши QR-код, грали в вікторину "Впізнай історичну особу". У грі "Дерево запитань" учні, відриваючи листочки" давали відповідь на запитання. У третьому турі "Козацька держава" учні знаходили зашифровані терміни під час гри "Відгадай термін". Далі учні грали в гру "Історична кухня", в ході якої з існуючого у безладі набору "продуктів-завдань" складали "історичну страву" - єдине правильне рішення. Наступний тур "Україна уярмлена" (автор назви Юліан бачинський) були в ролі "Знавців термінів", писали історичний диктант. У п'ятому турі учні грали у гру "Демократія", де розставляли ознаки держави. У грі "Загадкова скринька" учні витягували із скриньки цифри та відповідали на запитання. Цікавою була гра "Аукціон", де учні, відповідаючи на запитання, вигравали призи. В "AnswerGarden" учні висловлювали свої думки, чому потрібно вчити дані предмети в школі.
Проєкт "Різдвяні передзвони"
Ішло Різдво в стражденну Україну,
У темні села, стомлені міста.
Ішло через воронки і руїни,
Несло їй силу вічного Христа.
Ішло Різдво до діточок маленьких,
Щоби забрати відчай в них і страх,
До юних, до дорослих, до стареньких,
Несло їм Віру на своїх плечах
Ішло Різдво у бліндажі й окопи,
Окутувало воїнів теплом,
Ішло між градами, налякане, в ознобі,
Щоб стать для наших воїнів щитом.
Ішло Різдво і людям говорило:
-Христос вже народився! Він гряде!
Впускайте його у серця щосили,
Він вам усі тривоги відведе!
І українці духом підіймались,
Й молитва їм лягала на вуста.
У радості й молитві всі єднались
І зустрічали з Вірою Христа!